Dokan marketplace kurulumu ve ayarları

Dokan marketplace kurulumu ve ayarları

Dokan marketplace eklentisi ile C2C olarak bilinen pazaryeri sistemini WordPress içinde kullanabilirsiniz. Öncelikle bilmeyenler için anlatmak gerekirse Dokan Türkçe’de pazaryeri olarak bildiğimiz alıcı ve satıcılardan oluşan sistemi woocommerce e-ticaret eklentisi içinde kullanabilmenize olanak sağlar. Örnek vermek gerekirse Türkiye’deki hepsiburada, n11, trendyol gibi firmalar gösterilebilir. Bu e-ticaret firmaları satıcıların ürünlerini satmasını sağlarken bu satıcılardan sattıkları ürün başına komisyon almaktadır. Dokan eklentisi de bu özellikleri aynı şekilde bize sunuyor.


Dokan eklentisini kurduktan sonra satıcılarınızın kullanabilmesi için tasarlanmış satıcı panelini shortcode ile basit bir şekilde sitenize ekleyebilirsiniz. Dokan ile satıcılarınızı diğer pazaryeri sitelerinde olduğu gibi listeleyebilir ve satıcı sayfasında satıcının ürünlerini görebilirsiniz.

Dokan kurulumunu ve ayarlarını detaylı olarak aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Okan Taştan

Full Stack Developer

4 Yorum

  1. Bende bu market yeri eklentisini kullanmıştım, dokan eklentisini bende tavsiye ederim hemde. Ya ama bunlar yabancı kaynaklı olduğundan türkiyede kullanmada zorluk çekmiştim. İnternet çok fazla çözümünü bulamadım, iyzico ile ödeme alanlar kişilere bi tavsiyem olsun benim gibi zorlanmasınlar. https://www.gurmewoo.com/product/woocommerce-iyzico-pazaryeri-eklentisi-iyzibazaar-plus/
    bunu kullanarak işlerini kolaylaştırabilirler. Ücretsizini bulamadım ama bununda işe yaradığını söyleyebilirim.

    1. Hocam linkteki eklenti hakkında bilgim yok ama bende daha uygun fiyata Dokan için iyzico eklentisi kodluyorum, genel olarak baya talep olduğunu gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir