Dokan marketplace kurulumu ve ayarları

Dokan marketplace kurulumu ve ayarları

Dokan marketplace eklentisi ile C2C olarak bilinen pazaryeri sistemini WordPress içinde kullanabilirsiniz. Öncelikle bilmeyenler için anlatmak gerekirse Dokan Türkçe’de pazaryeri olarak bildiğimiz alıcı ve satıcılardan oluşan sistemi woocommerce e-ticaret eklentisi içinde kullanabilmenize olanak sağlar. Örnek vermek gerekirse Türkiye’deki hepsiburada, n11, trendyol gibi firmalar gösterilebilir. Bu e-ticaret firmaları satıcıların ürünlerini satmasını sağlarken bu satıcılardan sattıkları ürün başına komisyon almaktadır. Dokan eklentisi de bu özellikleri aynı şekilde bize sunuyor.


Dokan eklentisini kurduktan sonra satıcılarınızın kullanabilmesi için tasarlanmış satıcı panelini shortcode ile basit bir şekilde sitenize ekleyebilirsiniz. Dokan ile satıcılarınızı diğer pazaryeri sitelerinde olduğu gibi listeleyebilir ve satıcı sayfasında satıcının ürünlerini görebilirsiniz.

Dokan kurulumunu ve ayarlarını detaylı olarak aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

Eğer Dokan eklentisi pazaryeri projenizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamıyor ise C2C(Pazaryeri) E-Ticaret Sitesi sayfasını ziyaret edebilir ve özel yazılım pazaryeri hizmetimi inceleyebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Okan Taştan

Full Stack Developer

13 Yorum

 1. Bende bu market yeri eklentisini kullanmıştım, dokan eklentisini bende tavsiye ederim hemde. Ya ama bunlar yabancı kaynaklı olduğundan türkiyede kullanmada zorluk çekmiştim. İnternet çok fazla çözümünü bulamadım, iyzico ile ödeme alanlar kişilere bi tavsiyem olsun benim gibi zorlanmasınlar. https://www.gurmewoo.com/product/woocommerce-iyzico-pazaryeri-eklentisi-iyzibazaar-plus/
  bunu kullanarak işlerini kolaylaştırabilirler. Ücretsizini bulamadım ama bununda işe yaradığını söyleyebilirim.

  1. Tabi ki hocam Loco Translate eklentisi ile çevirisini yapabilirsiniz Dokan eklentisinin.

 2. Hocam Selam,
  Dokan’ın Professional veya Starter sürümünü almayı düşünüyorum. Bu paketler WordPress destekli mi? Ticket based yazıyor o yüzden sıkıntı çektim biraz.

  1. Merhaba hocam, Dokan’ın paketleri yıllık ve ömürboyu diye ayrılıyor, destek konusunda da biraz geç dönebiliyorlar ve çok fazla son kullanıcı odaklı yardımcı olmuyorlar bilginiz olsun.

    1. Sosyal ağlarla ile giriş, satıcıların yönetimi gibi özellikleri kullanacaksanız ve bir sitede kullanacaksanız Starter paket isatın alabilirsiniz.

 3. localhost/wp dediğimizde açılan sayfada menuleri nasıl getirebiliriz?
  Market, giyim v.s. gibi

  1. Merhaba, Görünüm – Menüler’den istediğiniz kategorileri menüye ekleyebilirsiniz.

 4. Merhabalar,

  Dokan’ı bir süredir kullanıyorum. Sizde TR dili çevrilmiş hali var mı paylaşabilir misinz ?

  1. Merhaba, elimde Türkçe versiyonu yok. Loco Translate eklentisini kullanarak kolayca çeviri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?