Dokan marketplace eklentisi ile C2C olarak bilinen pazaryeri sistemini WordPress içinde kullanabilirsiniz. Öncelikle bilmeyenler için anlatmak gerekirse Dokan Türkçe’de pazaryeri olarak bildiğimiz alıcı ve satıcılardan oluşan sistemi woocommerce e-ticaret eklentisi içinde kullanabilmenize olanak sağlar. Örnek vermek gerekirse Türkiye’deki hepsiburada, n11, trendyol gibi firmalar gösterilebilir. Bu e-ticaret firmaları satıcıların ürünlerini satmasını sağlarken bu satıcılardan sattıkları ürün başına komisyon almaktadır. Dokan eklentisi de bu özellikleri aynı şekilde bize sunuyor.

Dokan eklentisini kurduktan sonra satıcılarınızın kullanabilmesi için tasarlanmış satıcı panelini shortcode ile basit bir şekilde sitenize ekleyebilirsiniz. Dokan ile satıcılarınızı diğer pazaryeri sitelerinde olduğu gibi listeleyebilir ve satıcı sayfasında satıcının ürünlerini görebilirsiniz.

Dokan kurulumunu ve ayarlarını detaylı olarak aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

Eğer Dokan eklentisi pazaryeri projenizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamıyor veya daha kapsamlı bir yazılım arıyorsanız C2C(Pazaryeri) E-Ticaret sayfasını ziyaret edebilir ve özel yazılım pazaryeri paketlerimizi inceleyebilirsiniz.