Woocommerce Iyzico kurulumu/ayarları

Woocommerce Iyzico Entegrasyonu

En çok kullanılan sanal pos firmalarından Iyzico’nun kurulumunu ve kullanımını anlatacağım. Öncelikle wordpress panelinde eklentiler menüsünde Iyzico’yu aratıp kuruyoruz.

Woocommerce’de iyzico ile ödeme almak için öncelikle Iyzico’dan sandbox hesabı açmamız gerekiyor. https://sandbox-merchant.iyzipay.com/auth adresinden üye oluyoruz. Üye olduktan sonra Ayarlar menüsünden Firma Ayarları‘na geliyoruz.

Iyzico Woocommerce entegrasyonu sandbox


Sitemize gelip Woocommerce menüsü altındaki Ayarlar menüsüne giriyoruz. Üst sekmelerden Ödemeler‘e tıklıyoruz. Az önceki Firma Ayarlarında bulunan api ve güvenlik anahtarını buraya kopyalıyoruz.

Iyzico woocommerce entegrasyonu


Bu şekilde ayarları yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet diyoruz. Daha sonra mağazamızda test ettiğimizde satışın aşağıdaki gibi başarılı bir şekilde gerçekleştiğini göreceğiz. Kontrol etmek için Iyzico panelinde İşlemler menüsü altındaTüm İşlemler‘e geliyoruz.

Woocommerce Iyzico entegrasyonu test


Sipariş gördüğünüz gibi başarıyla gerçekleşiyor, siparişe tıklayarak detaylarını görebilir ve girdiğiniz bilgilerin başarıyla Iyzico’ya aktarıldığını test edebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Okan Taştan

Full Stack Developer

2 Yorum

  1. Makaleniz için teşekkür ederim. Fakat firma olmayan kişiler için woocommerce iyzico entegrasyonu henüz yapılamıyor. Bu da çözülürse çok güzel olacaktır.

    1. Iyzico’nun Iyzilink ürünü var şahıs olarak satış yapabiliyorsunuz, sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?