Woocommerce Polylang entegrasyonu

Wordpress Polylang entegrasyonu

Woocommerce için Polylang çeviri eklentisini kurduğunuzda ürünleri, kategorileri, sayfaları farklı diller için çeviri yapabiliyorsunuz. Buradaki yazımda WordPress Polylang kullanımını videolu olarwk anlatmıştım. Şöyle bir durum var ki bazen Woocommerce eklentisi ile Polylang eklentisi bazı temalarda veya bazı eklentilerden kaynaklanan sorunlardan dolayı tam entegreli çalışmıyor. Mesela bende Woocommerce kullanan bir temamda site İngilizce diline geçtiği zaman Mağaza sayfası tasarımı bozuluyor ve temanın Mağaza sayfasının özellikleri kayboluyordu. Bu sorunu çözmek için ise yapmanız gereken şey Woocommerce ile Polylang arasında entegrasyon sağlayan ve bu tarz temalarda uyum sorunlarını çözen Hyyan WooCommerce Polylang Integration eklentisini kurmak.

Bu eklenti Woocommerce ile Polylang arasında tam entegrasyon sağlıyor ve az önce anlattığım gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Eklentiyi kurduktan sonra ekstra bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

Umarım işinize yarar bir yazı olmuştur.

WordPress Polylang (çoklu dil) eklentisi kullanımı yazımı inceleyerek Polylang eklentisinin ayarlarını ve kullanımını inceleyebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Okan Taştan

Full Stack Developer

5 Yorum

  1. ayni sorunu magaza sayfasinda yasamistim sebebini anlayamadim bir turlu. benim icin faydali bir yazi oldu tesekkur ederim

  2. selam okan woocommerce için eklentiyi kurdum her sey yolunda tek sıkıntı site almanca modunda iken sepete tıkladığımda türkçe sepet açıyor ya da türkçe ödeme sayfası. bunu nasıl düzeltebilirim ?

    1. Merhaba, bahsettiğiniz sorun temanızdan kaynaklanmaktadır. Tema kodlarını inceleyip oradançözüm üretebilirsiniz.

  3. Selamlar,
    Kurulumu yaptım fakat menüden dildeğiştirince içerik güncellenirken header ve footer eski dilde kalıyor. sayfayı yenileyince değişikliği algılıyor.(Önbellek ile ilgili sanırım) bununla ilgili bir ayar var mı? nasıl önüne geçebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?