Woocommerce için Polylang çeviri eklentisini kurduğunuzda ürünleri, kategorileri, sayfaları farklı diller için çeviri yapabiliyorsunuz. Buradaki yazımda WordPress Polylang kullanımını videolu olarwk anlatmıştım. Şöyle bir durum var ki bazen Woocommerce eklentisi ile Polylang eklentisi bazı temalarda veya bazı eklentilerden kaynaklanan sorunlardan dolayı tam entegreli çalışmıyor. Mesela bende Woocommerce kullanan bir temamda site İngilizce diline geçtiği zaman Mağaza sayfası tasarımı bozuluyor ve temanın Mağaza sayfasının özellikleri kayboluyordu. Bu sorunu çözmek için ise yapmanız gereken şey Woocommerce ile Polylang arasında entegrasyon sağlayan ve bu tarz temalarda uyum sorunlarını çözen Hyyan WooCommerce Polylang Integration eklentisini kurmak.

Bu eklenti Woocommerce ile Polylang arasında tam entegrasyon sağlıyor ve az önce anlattığım gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Eklentiyi kurduktan sonra ekstra bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

Umarım işinize yarar bir yazı olmuştur.

WordPress Polylang (çoklu dil) eklentisi kullanımı yazımı inceleyerek Polylang eklentisinin ayarlarını ve kullanımını inceleyebilirsiniz.